Henkilökunta

Vakituinen henkilöstö


Rehtori
Anu Tikka-Blomqvist
040 663 2840
anu.tikka-blomqvist@loviisa.fi

Vastuualueet: avoin yliopisto-opetus, filosofia, yhteiskuntatieteet, musiikki (ruotsinkielinen), historia, kotitalous ja puutarha
Suunnittelijaopettaja, vararehtori
Tanja Lill-Smeds
0440 555 302
tanja.lill-smeds@loviisa.fi

Vastuualueet: tiedotus (ruotsinkielinen), liikunta

Suunnittelijaopettaja
Johanna Auvinen
040 555 0227
johanna.auvinen@loviisa.fi

Vastuualueet: kädentaidot, käsityön taiteen perusopetus

Opettaja
Jarmo Sihvonen
040 764 8449
jarmo.sihvonen@loviisa.fi

Vastuualueet: kielet, tanssi, näyttämötaiteet, kirjallisuus

Opettaja
Hanna Olá, sijaisena 2023-24 Anna Huhta
0440 555 938
anna.huhta@loviisa.fi

Vastuualueet: kuvataiteet, kuvataiteen perusopetus, keramiikka

Suunnittelijaopettaja
Kai Nyyssönen
0440 555 276
kai.nyyssonen@loviisa.fi

Vastuualueet: tiedotus, tietotekniikka, valokuvaus, musiikki (suomenkielinen)

Opistosihteeri
Monica Jawara
040 620 3833
monica.jawara@loviisa.fi


Loviisan kansalaisopiston johtokunta