Kaupungin johtoryhmä

Kaupungin johtoryhmään kuuluvat

  • Jan D. Oker-Blom, kaupunginjohtaja, 040 551 7551, jan.d.oker-blom@loviisa.fi
  • Kristina Lönnfors, hallintojohtaja, 0440 555 216, kristina.lonnfors@loviisa.fi
  • Fredrik Böhme, talousjohtaja, 040 481 4675, fredrik.bohme@loviisa.fi
  • Kirsi Kinnunen, sivistys- ja hyvinvointikeskuksen johtaja, 0440 555 250, kirsi.kinnunen@loviisa.fi
  • Sari Paljakka, elinkeino- ja infrastruktuurikeskuksen johtaja, 040 630 2811, sari.paljakka@loviisa.fi
  • pääluottamusmies Eveliina Passi, 0440 555 264, eveliina.passi@edu.loviisa.fi

Tarvittaessa johtoryhmän kokouksiin osallistuvat myös

  • vesiliikelaitoksen johtaja Joni Haarala, 040 555 0406, joni.haarala@loviisa.fi
  • kaupunginhallituksen puheenjohtaja Arja Isotalo, 0440 555 904, arja.isotalo@sulo.fi

Kaupungin johtoryhmä kokoontuu yleensä maanantaisin. Johtoryhmän sihteerinä toimii viestintä- ja markkinointiasiantuntija Jaana Laine, 0440 555 219, jaana.laine@loviisa.fi.