Liikuntaseurat ja -yhdistykset

FC Loviisa r.y. / FC Lovisa r.f.
Puheenjohtaja: Niclas Mattson
puh. 040 740 7308
Sähköposti: niclas.mattson@sulo.fi
FC Loviisan verkkosivusto
FC Loviisa Facebookissa

Föreningen Folkhälsan i Liljendal r.f.
Puheenjohtaja: Christina Andersson- Sjögård
puh. 040 511 8495
Sähköposti: chrisse.sjogard@liljenet.fi

Föreningen Folkhälsan i Pernå
Puheenjohtaja: Charlotta Grönqvist
puh. 050 482 1411
Sähköposti: charlotta.gronqvist@gmail.com
Pernå Folkhälsan Facebookissa

HL-ryttarteam Lovisa
Puheenjohtaja: Esma Haddas
puh. 040 557 7464
Sähköposti: esmantalli@gmail.com
HL-Team verkkosivusto
HL-Team Facebookissa

If Byggdegårdens Hopp r.f.
Puheenjohtaja: Hanna Lindholm
puh. 040 746 6081
Sähköposti: hanna.lindholm82@gmail.com
If Bygdegårdens Hopp r.f. Facebookissa

Isnäs start
Puheenjohtaja: Dag Bäcklund
puh. 040 561 9281

Koripallohokki ry.
Puheenjohtaja: Arto Myötyri
puh. 040 038 1142
Sähköposti: arto.myotori@sulo.fi
Koripallohokki verkkosivusto
Koripallohokki Facebookissa

Laivasillan soutajat r.y. / Skeppsbro roddarna .r.f.
Puheenjohtaja: Tom Wide
puh. 050 540 2884
Sähköposti: tom.wide@wideaid.fi

Liljendal idrottsklubb r.f.
Puheenjohtaja: Victor Meriheinä
puh. 040 837 0865
Sähköposti: victor.meriheina@hotmail.com
Liljendal idrottsklubb verkkosivusto

Lovisa gymnastikförening r.f.
Puheenjohtaja: Ulrica Nybom-Isotalo
puh. 050 542 9294
Sähköposti: ulrica.nybom-isotalo@edu.loviisa.fi
Lovisa gymnastikförening verkkosivusto
Lovisa gymnastikförening Facebookissa

LO-Star ry.
Puheenjohtaja: Kari Reinivuo
puh. 050 402 6900
Sähköposti: kari.j.reinivuo@sulo.fi

Loviisan Ilmailijat ryLovisa Flygare rf
Puheenjohtaja: Tapio Salonen
puh. 044 565 1126
Sähköposti: tapiosalonen@elisanet.fi
Loviisan Ilmailijat Facebookissa

Loviisan jääkiekkoklubi r.y.
Puheenjohtaja: Petri Uotinen
puh. 040 128 2550
Sähköposti: uotinen.petri@zumfobelgroup.com
LJK:n verkkosivusto
LJK Facebookissa

Loviisan keilaajat ry
Puheenjohtaja: Timo Schroderus
puh. 040 078 7775
Sähköposti: timo.schroderus@gmail.com
Loviisan keilaajat vekkosivusto

Loviisan Moottorikerho ry
Puheenjohtaja: Teemu Kiviranta
puh. 040 528 6495
Loviisan Moottorikerho verkkosivusto
Loviisan Moottorikerho Facebookissa

Lovisa Tennisklubb rf / Loviisan Tenniskerho ry
Puheenjohtaja: Anders Nordström
puh. 040 577 5291
Sähköposti:  anders.nordstrom@edu.loviisa.fi
Loviisan Tenniskerho verkkosivusto
Loviisan Tenniskerho Facebookissa

Lovisa Tor / Loviisan Tor
Puheenjohtaja: Leif Holmberg
puh. 040 534 8091
Sähköposti: leif.holmberg@loviisa.edu.fi
Loviisan Tor verkkosivusto
Loviisan Tor salibandy Facebookissa

Loviisan Reumayhdistys / Lovisa Reumaförening
Puheenjohtaja: Liisa Eräpalo
puh. 040 589 9489
Sähköposti: liisa.erapalo@gmail.com

Loviisan Seudun Invalidit ry
Puheenjohtaja: Jyrki Laakso
puh. 044 554 4555
Sähköposti: jyrki.laakso@loviisaninvalidit.fi
Loviisan Seudun Invalidit verkkosivusto

Loviisan seudun judoseura Arashi ry
Puheenjohtaja/ordförande: Niklas Hurmerinta
puh.050 366 9444
Sähköposti: puheenjohtaja@arashi.fi
Loviisan Seudun judoseura Arashi verkkosivusto
Loviisan Seudun judoseura Arashi Facebookissa

Loviisan Taekwondo Hwang r.y.
Puheenjohtaja: Juha Aalto
puh. 040 509 4809
Sähköposti: juuso59@luukku.com
Loviisan Taekwondo Hwang verkkosivusto
Loviisan Taekwondo Hwang Facebookissa

Loviisan työväenvoimistelu– ja urheiluseura Riento ry.
Puheenjohtaja: Patrick Häggman
puh. 044 565 1149
Sähköposti: patrick.haggman@hotmail.com
Loviisan Riento paini verkkosivusto

Loviisan Uimaseura / Lovisa Simsällskap ry
Puheenjohtaja: Märtha Sandström
puh. 044 077 7123
Sähköposti: cabane144@hotmail.com

Pernåkamraterna
Puheenjohtaja: Maria Boberg
puh. 040 847 2340
Sähköposti: maria.boberg@icloud.com

Ruotsinpyhtään kisailijat r.y.
Puheenjohtaja: Raimo Bottas
puh. 040 745 0010
Sähköposti: raimo.bottas@sulo.fi
Ruotsinpyhtään kisailijat verkkosivusto

US Tähti / IF Stjärnan
Puheenjohtaja: Jaakko Heinonen
puh. 040 533 5796
Sähköposti: jsheinon@gmail.com

Valkon Vire ry
Puheenjohtaja: Pertti Lohenoja
puh. 040 058 7703
Sähköposti: pertti.lohenoja@sulo.fi