Liikuntaseurat ja -yhdistykset

FC Loviisa r.y. / FC Lovisa r.f.
Puheenjohtaja: Niclas Mattsson
puh. 040 740 7308
Sähköposti: niclas.mattsson@sulo.fi
FC Loviisan verkkosivusto
FC Loviisa Facebookissa

Föreningen Folkhälsan i Liljendal r.f.
Puheenjohtaja: Christina Andersson- Sjögård
puh. 040 511 8495
Sähköposti: chrisse.sjogard@liljenet.fi

Föreningen Folkhälsan i Pernå
Puheenjohtaja: Charlotta Grönqvist
puh. 050 482 1411
Sähköposti: charlotta.gronqvist@gmail.com
Pernå Folkhälsan Facebookissa

HL-ryttarteam Lovisa
Puheenjohtaja: Esma Haddas
puh. 040 557 7464
Sähköposti: esmantalli@gmail.com
HL-Team verkkosivusto
HL-Team Facebookissa

If Byggdegårdens Hopp r.f.
Puheenjohtaja: Hanna Lindholm
puh. 040 746 6081
Sähköposti: hanna.lindholm82@gmail.com
If Bygdegårdens Hopp r.f. Facebookissa

Koripallohokki ry.
Puheenjohtaja: Arto Myötyri
puh. 040 038 1142
Sähköposti: arto.myotori@sulo.fi
Koripallohokki verkkosivusto
Koripallohokki Facebookissa

Laivasillan soutajat r.y. / Skeppsbro roddarna .r.f.
Puheenjohtaja: Tom Wide
puh. 050 540 2884
Sähköposti: tom.wide@wideaid.fi

Liljendal idrottsklubb r.f.
Puheenjohtaja: Jarmo Andersson
puh. 040 739 001
Sähköposti: jammo.andersson@hotmail.com
Liljendal idrottsklubb verkkosivusto

Lovisa gymnastikförening r.f.
Puheenjohtaja: Linda Smeds
puh. 044-5366235
Sähköposti: lindasmeds@hotmail.com
Lovisa gymnastikförening verkkosivusto
Lovisa gymnastikförening Facebookissa

LO-Star ry.
Puheenjohtaja: Kari Reinivuo
puh. 050 402 6900
Sähköposti: kari.j.reinivuo@sulo.fi

Loviisan Ilmailijat ryLovisa Flygare rf
Puheenjohtaja: Tapio Salonen
puh. 044 565 1126
Sähköposti: tapiosalonen@elisanet.fi
Loviisan Ilmailijat Facebookissa

Loviisan jääkiekkoklubi r.y.
Puheenjohtaja: Juha Pere
puh. 050 521 9304
Sähköposti:  juha.pere@gmail.com 
LJK:n verkkosivusto
LJK Facebookissa

Loviisan keilaajat ry
Puheenjohtaja: Erik Lindfors
puh. 040 833 7478
Sähköposti: ostedudd48@gmail.com
Loviisan keilaajat vekkosivusto

Loviisan Moottorikerho ry
Puheenjohtaja: Teemu Kiviranta
puh. 040 528 6495
Loviisan Moottorikerho verkkosivusto
Loviisan Moottorikerho Facebookissa

Loviisan tanssiopisto / Lovisa dansinstitut 
Rehtori: Kati Kivilahti-Fagerudd
puh. 050 592 13 93
Sähköposti: kati@loviisantanssiopisto.fi
Lovisa Tennisklubb rf / Loviisan Tenniskerho ry
Puheenjohtaja: Joakim Lindborg
puh. 050-5203050
Sähköposti:  joakim.lindborg@lahiapiola.fi
Loviisan Tenniskerho verkkosivusto
Loviisan Tenniskerho Facebookissa

Loviisan Reumayhdistys / Lovisa Reumaförening
Puheenjohtaja: Liisa Eräpalo
puh. 040 589 9489
Sähköposti: liisa.erapalo@gmail.com

Loviisan Seudun Invalidit ry
Puheenjohtaja: Jyrki Laakso
puh. 044 554 4555
Sähköposti: jyrki.laakso@loviisaninvalidit.fi
Loviisan Seudun Invalidit verkkosivusto

Loviisan seudun judoseura Arashi ry
Puheenjohtaja/ordförande: Niklas Hurmerinta
puh.050 366 9444
Sähköposti: puheenjohtaja@arashi.fi
Loviisan Seudun judoseura Arashi verkkosivusto
Loviisan Seudun judoseura Arashi Facebookissa

Loviisan Taekwondo Hwang r.y.
Puheenjohtaja: Juha Aalto
puh. 040 509 4809
Sähköposti: juha.t.aalto@gmail.com
Loviisan Taekwondo Hwang verkkosivusto
Loviisan Taekwondo Hwang Facebookissa

Loviisan taitoluistelijat ja jääteatteri ry
Puheenjohtaja: Leena Herrala
puh. 0400 170 493
sähköposti: lee.herrala@gmail.com

Loviisan Tor / Lovisa Tor
Puheenjohtaja: Leif Holmberg
puh. 040 534 8091
Sähköposti: info@tor.fi; leifmichael.homberg@icloud.com
Hiihto/Ampumahiihto: Ralf Lindén,  ralf.linden@sulo.fi; puh. 0400 260943
Salibandy: Mikael Forstén, mh.forsten@gmail.com; puh. 050 911 1220
Yleisurheilu: Helena Forsbäck-Turunen, helena.forsback-turunen@porvoo.fi; puh. 040 762 8606
Sulkapallo: Tapio Fält, tapio.falt@gmail.com ; 040 552 2271
Loviisan Tor verkkosivusto

Loviisan työväenvoimistelu– ja urheiluseura Riento ry.
Puheenjohtaja: Patrick Häggman
puh. 044 565 1149
Sähköposti: patrick.haggman@hotmail.com
Loviisan Riento paini verkkosivusto

Loviisan Uimaseura / Lovisa Simsällskap ry
Sihteeri: Märtha Sandström
puh. 044 077 7123
Sähköposti: inga.lempiainen@sulo.fi

Ruotsinpyhtään kisailijat r.y.
Ruotsinpyhtään kisailijat verkkosivusto

US Tähti / IF Stjärnan
Puheenjohtaja: Juuso Ylärakkola
puh. 050 404 3354
Sähköposti: juuso.ylarakkola@gmail.com

Valkon Vire ry
Puheenjohtaja: Pertti Lohenoja
puh. 040 058 7703
Sähköposti: pertti.lohenoja@sulo.fi